Pınar Uzun CHP

Yol Uzun Gençlik Bir

“Yol Uzun Gençlik Bir” diyerek yola çıktılar. Yolun hem uzun hem engelli olduğunun farkında oldukları halde, bunların hiçbirine aldırmayıp birliği sağladılar. Örgütlendiler, çalıştılar, çabaladılar ve başardılar.

Ve Kadıköy’de PINAR UZUN dönemi…

1991 yılında İstanbul’da doğan, tahsilini Yıldız Teknik Üniversitesi – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde gerçekleştiren bu genç kardeşimiz Parıltı Göremeyen Çocuklara Destek Derneği‘nde görme engelli çocuklara ve Atatürkçü Düşünce Derneği‘nde de her yaş grubundan öğrencilere gönüllü öğretmen olarak belirli zamanlarda ders vermiştir.
15 Yaşından beridir Cumhuriyet Halk Partisi – Kadıköy ilçesinde aktif olarak çalışmıştır.
Erken dönemde Lise Komisyonu Başkan Yardımcılığı, ardından Lise Komisyonu Başkanlığı, ve sonrasında da Kadıköy Gençlik Örgütü Lise ve Üniversite Örgütlenmelerinden Sorumlu Yöneticilik Görevini Üstlenmiştir. Kadıköy’de yıllarca emek harcamış olan yoldaşlarıyla birlikte gençlik örgütünde mücadelesini sürdürmüştür.

Siyasi partilerin çoğunda şahıslar birileri tarafından belirli görevlere getirilirler. Adından söz ettiğimiz siyasi partide de bu durum yıllarca yaşanmıştır. Parti içi demokrasilerin tartışılmaya açılması gereken ortamlarda böylesine güzel haberler duymak insanları mutlu ediyor.
Onlar güzel bir iş başardılar.

Fakat ne yazıktır ki, aynı ilçenin belediye meclis üyeliği görevinde bulunan bir hanımefendi, Pınar Uzun kardeşimizin gençlik kolları başkanlığı seçimlerinin zaferi ardından sevinen ve kutlama yapan büyükleri, teyze-amca, abla-ağabey ayırmaksızın taşkınlık yapmakla suçlamıştır. İnsanların Pınar Uzun‘un zaferini kutlama hakları bulunmaktadır. Böyle bir yasak da söz konusu değildir. Taşkınlık yapmakla suçlamış olduğu bu güzel insanlar,
o hanımefendiyi belediye meclis üyeliğine seçmiş insanlardır. Kendi istekleri gerçekleştiğinde adına demokrasi diyecekleri, gerçekleşmediğinde ise bu ve benzeri suçlamalara başvurdukları böyle bir dönemde bu gençler emeğin hak ettiği değere inandılar.

Aydınlığı, dürüstlüğü ve ilkeli siyaseti benimsediler. Demokrasiye, eşitliğe inandılar.
Harcadıkları çabalar sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi – Kadıköy ilçesinde kimsenin ötekileştirilmeyeceği bir yönetimin oluşturulacağının sözünü verdiler. Sözlerini gerçekleştirecekleri günleri görebilmek dileğiyle…

Kim bilir; Belki de yıllar sonra yeniden bir kadın başbakanın bu ilçeden yetişmesi umuduyla…