iPhone 8 özellikleri

Rahmetli Steve Jobs ilk iPhone'u tanıtıyor.

Rahmetli Steve Jobs, 2007 yılında ilk iPhone’u tanıttığında çok az kişi bugün o cihaz sayesinde modern dünyanın değişeceğini tahmin edebilirdi.

Minicik klavyeleri olan BlackBerryler, sabun kalıbı şeklindeki Nokia 6600’lar o günlerde cep telefonlarının geldiği son noktayı temsil ediyordu. iPhone ise, devasa bir ekran ve önündeki tek bir düğme ile ortaya çıktığında, bugünün aksine, o kadar da üstün özelliklere sahip bir cihaz değildi. Kopyala yapıştır özelliğinin gelmesi için 2 yıl geçmesi gerekiyordu. Üstelik MMS bile gönderemiyordu!

Bugün akıllı asistanı Siri, harikulade kamerası ve kullanım kolaylığı ile her yeni modelinde bakalım bu yıl ne yaptılar dedirten, tüm dünyanın konuştuğu bir teknoloji harikası halinde.

10. yılında devasa değişikliklerle geleceği söylenen iPhone 8 hakkındaki beklentilere bir göz atalım.

Thomas Edison hayatı? Edison ampül mucidi mi?

Devasa, boydan boya bir ekran.

iPhone 8 boydan boya ekran ile geliyor

Samsung’un, deneysel olarak hazırladığı Edge modelinden aldığı olumlu dönüşler herkes tarafından bilinmektedir. Söylentilere göre iPhone 8 modelinde daha yüksek kontrast oranına sahip organik LED, yani OLED ekranla gelecek. Dahası, bu ekranın cihazın ön tarafını boydan boya kaplayacağı söyleniyor.

İlk gece etkisi! Farklı bir yatakta uyumak neden zor?

Elveda düğme, seni özlemeyeceğiz.

iPhone 8'de ana ekran düğmesine elveda diyeceğiz

Cihazın önünde koskocaman bir ekran olunca akla iPhone’un ikonik ana ekrana dönme düğmesine ne olacağı konusunda da söylentiler var. Şöyle ki, iPhone 8’de bu düğme artık ekranın bir parçası olacak. Apple’ın tescil ettirdiği patentlerde ortaya çıkan tasarıma göre, yeni teknoloji sayesinde ön ekrana entegre olacak bir düğme ve parmak izi sensörü geliyor.

Tesla Model 3

Yeni kameraya gülümseyin.

iPhone 8 yepyeni bir kamera teknolojisine sahip olacak

iPhone’un, mobil cihazlardaki en kaliteli kameralardan birisine sahip olduğu su götürmez bir gerçek. Hatta iPhone 7 Plus modeline 2 kamera sensörü yerleştirmeyi başararak mobil fotoğrafçılıkta önemli bir ilerleme kaydeden Apple, iPhone 8’de de bu geleneği bozmayacağa benziyor. Söylentilere göre iPhone 8’in kamerası dikey bir şekilde (iPhone 7 Plus modelinde yataydı) ve daha gelişmiş lens ve sensör teknolojisine sahip olarak gelecek.

Serseriler için iyilik manifestosu

Kontrollü bir güç, A11 Fusion.

“People who are really serious about software should make their own hardware.” – Alan Key

A10 fusion, güncellenecek

iPhone’un hızına hepimiz aşinayız. Bu gücü sağlayan Apple tasarımlı işlemci de bu gücün kalbi. iPhone 7 serisinde kullanılan A10 Fusion işlemcisi ikisi yüksek güçlü, ikisi düşük güçlü ancak enerji tasarrufu sağlayan 4 çekirdekten oluşuyordu. iPhone 8’de ise üç yüksek güçlü, üç düşük güçlü ancak enerji tasarrufu sağlayan toplam 6 çekirdekli A11 Fusion işlemcisi ile gelecek gibi. Böylelikle iPhone 8 oyunlarda yüksek performans sağlarken, günlük kullanımda pil ömrünü uzatabilecek.

Tesla Model S fiyatı ve özellikleri

Her şeyin beyni, iOS 11.

iPhone 8, iOS 11 ile muhteşem özelliklere sahip olacak

Eğer A11 Fusion iPhone’un kalbiyse, iOS’u da iPhone’un beyni olarak düşünebiliriz. İlk günden beri özelleştirilebilme konusunda eleştirilse de, sağlam ve güvenli temeli sayesinde Android işletim sisteminin başına musallat olan kötü niyetli yazılımlara karşı bir duvar görevi görüyor.

İlk günden beri kullanım kolaylığı ile öne çıkan iOS’un, Haziran 2017’de düzenlenen WWDC’de tanıtılan 11. sürümü iPhone 8’e yeni yetenekler kazandırıyor.

Facebook sayfamızı takip ediniz:

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

kısa yazılar:

Halam Geldi ve Lal Gece

Henry Ford Kimdir? Ford arabalarının kurucusu kimdir?

Theodor Reik kitabı aşk ve şehvet üzerine