Pes et

Pes et

Sağda solda aşkın hata olduğunu kerelerce tekrarlayan, günlük huzurların fırsatını kollayan, bir erkek ve bir kadın olmanın gerçekten ne anlama geldiğini bilmeyen, iç seslerinde kendisini değer verenlere acımaktan ve bildikleri halde şatafatlı günlük zevklerinden vazgeçemeyen herkese hiddetleniyorum. Aşk bir hata değildir! İyi geçmeyen günlere de varım demeye korkan, bir hissin tüm vücuda yayılmasını ve bu sorumluluğu üstlenemeyen insanların binlerce bahanesinden biridir bu hata denilen. aşk bir hata değildir! Pes et!

Bu şehir beni fırlatırken içim sendeliyor

Pes et!

Tüm kabartılarıyla bizi hasta eden bu kötülüklerden kurtuluyoruz. Bizi hasta eden ve ağlatan bahanelerden yalanlardan kurtuluyoruz. Kurtulun. Size gelmek istemeyecek kadar yabancı olan herşeyden kurtulun. Değiştirmeye çalışsanız bile değişmeyen, fedakarlık yaptığınız her saniyenin önemini umursamayan herşeyden kurtulun.

Pes et

Pes et

Zaman geçiyordu. Zaman durmazdı. Zamanı durdurabilecek hiçbir acı, hiçbir hüzün ve hiçbir neşe yoktu. Hayat bir başkasının bizden alıp götürebildiği ile değil bizde var olanı paylaşarak, sevgi ile dokunarak gerçekti. Sıcaktı. Biz sıcak olan şeyleri soğukta sevenler, harikulade müstehcenliklerde gözümüzü yumup beklesek bile; gerçekleri, gerçeklerin ötesinde arayıp durmaktan sindiremedik belki, olsun.

Yalnızlığınızı satacak, sevgili satın alacaksınız!

Pes etmeyi ve vazgeçmeyi öğreten hiçbir vakitten pişman değiliz

İnanın bana bu dünya da halen bir zeytin tanesi, bir papatya yaprağı kadar bile olsa iyilik var. O iyiliği bulup o iyiliğin hiçbir şeye karışmamış saflığıyla yeniden başlamalıyız. Pes etmeyi ve vazgeçmeyi öğreten hiçbir vakitten pişman değiliz. Bizi sevmeyenleri bile vakti mümkünken bir iyilik abidesi gibi sevmekten pişman değiliz. Çünkü bizim hislerimiz, bizim özgürlüğümüzdür. Özgürlük sevmekle başladığı gibi anladım ki bazen pes etmekle de başlar. Pes edin. Bahaneler bulanlar için merhamet dilemekten, bahaneler ile olmayan bedenlere sevgi beslemekten pes edin.

Dış dünyayı içimizde yaşamak bizi hasta ediyorsa ki hastayız. Birlikte bir deli olduğunuz insanların sizi aptal sanmasından sıyrılın. Özgürlük affetmekle başlar. Affedin kendinizi.

Facebook sayfamızı takip ediniz.

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Recep ile Nadan – 15 Temmuz Özel

Hey taksi!

Çeşme ve Alaçatı neden pahalı?

Yalnız takılan Komiser Şekspir sancısı