bu kadarız

Bu kadarız işte

Osman Berk, Herkes Dergisi’ne bu kadarız işte yazısı ile veda ediyor. Genç sanatçıya yaşamında başarılar diliyoruz. Herkes Dergisi olarak her zaman kendisi ve başarıları ile gurur duyacağız.

Bu kadarız işte

Bu kadarız İşte! Çünkü bunlar uzak ve yalan şeylerdir. İnsanlar sevdiklerinin yanında olurlar. Sen benim yanımda değilsin. Daha küçüksün sen de benim gibi. Birbirimizin yanında değiliz. Oturup birbirimizi tanımaya çalışıp, geleceğe umutla bakarak masmavi plastik günleri hayal edeceğiz. Bu sıralarda gururlu olanların kazandığı sanılacak bir takım eylemler baş gösterecek. Birbirimizi affetmeye ve nefret etmeye göz kırpıp duracağız. Her şeyi tek bir noktada inşa etmek gayesiyle hareket edip tüketeceğiz. Ben artık uzun cümleler falan da kurmayacağım.

Herkes benimle sevişmek istiyor

Kimse anlayamaz kimseyi, beni kimse anlamıyor, ben çok yalnızım. Popom vücudumdan daha beyaz. Daha güzel nasıl olabilirim, herkes beni beğeniyor mu acaba? Evet, kafedeyim şuan ve herkes benimle sevişmek istiyor. Herkesin gözü bende ama ben yalnızım. Sevişmeli tweetlerim var ama yalnızım işte, yani gibi fikirlerin ucuna tutunup kendi hayatlarını kalıba sokan insanların içinde onlara benzeyip benzemediğimizi test eder dururuz.
bu kadarız

bu kadarız

Susar dururuz. konuşur dururuz. Yediğimizin içtiğimizin fotoğrafını çekeriz, çünkü buna ihtiyacımız var. Her zaman en güzel fotoğraflarımızı diğer insanların görmesini sağlarız, çünkü buna ihtiyacımız var. Herkes bizi sevmeli ama bizim birini sevmek için onun güzel çekici ve rahat bir hayatı olması gerek, çünkü buna ihtiyacımız var. Kendimizi hep virajlı veya düz bir yolda olarak ifade ederiz, çünkü buna ihtiyacımız var. Birisi bize nasılsın diye sorduğunda olumlu veya olumsuz mutlaka yalan söyleriz, çünkü söylediğimiz gibi hissetmeye ihtiyacımız var.
Lakin bunları umursama radarına bile almaya gerek yok. biz bu kadarız işte.

Yeni yazılardan haberdar olmak için Facebook sayfamızı takip edin.

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – (Final)

Güney Amerika’da oligarşi ve diktatörlük

Evimizdeki Konsomatris

Hitler Almanyası ile Türkiye’yi karşılaştırmak cahilliktir

Sürgün ve Türkiye

Kurtuluş

Yi ha! Bir Anadolu göbeği hikayesi -3