Recep ile Nadan

Recep ile Nadan – Bölüm 9

Recep ile Nadan öykü dizisini ilk defa okuyorsanız, daha iyi anlamanız açısından, aşağıdaki linkleri kullanarak 1, 2 ve 3.  4. ve 5. bölümleri okumanız faydalı olacaktır. Recep ile Nadan, gözlem yeteneği ile ortaya çıkmıştır. Türkiye’nin yeni ekonomik elitlerinin gençlerini konu alıyor.

Hikayenin önceki bölümlerini linkte bulabilirsiniz

Recep ile Nadan

Yaren odadan çıktıktan sonra telefon çaldı. Arayan Nadan’dı ve bu 29. cevapsız arama olacaktı. Meraktan çıldırmış ve durmadan konuşuyordu. Onun yaşadığı tüm telaş, benim beynimden o 5 dakikada aktı. Ne söylediğini, niye öyle konuştuğunu hiç hatırlamıyorum bile. Mecbur uyuyakaldım.  Akşama doğru odaya bizim çocuklar geldi. “Alt tarafı heyecandan bayıldın, hadi kalk artık.” diyorlardı. Aslında hakları vardı. Yaren’in gösterdiği ilginin sarhoşluğunu hesaba katmazsak tabi.

Yemeğe inene kadar gözlerim hep Yaren’i aradı, ortalıkta görünmüyordu. Nedense tuhaf bir enerjim vardı. İştah yerinde, normalden daha diri ve gereksiz bir mutluluk hali… Muharrem’in anlattığı her şey komik geliyordu. Nadanmon’un telefon saldırısını bile atlatmıştım, daha ne olabilirdi ki? Yemekleri yedikten sonra çocuklar huysuzlanmaya başladı. Doğal olarak; planların tümü, dilini bilmedikleri dünya ülkelerinin vatandaşlarıyla bir takım müzakereler sonucunda anlaşarak ülkesini temsil edebilmiş olmanın dayanılmaz hafifliği ile alakalıydı. Ben de; “Belki Yaren’i görürüm.” düşüncesiyle onlarla çıktım.

Güney Amerika’da oligarşi ve diktatörlük

Kıbrıs kumarhane

Sanki 40 yıllık uslanmaz bir kumarbaz gibi kumarhane övdüm çocuklara. Yolda öyle bir hale geldiler ki; içeri girerken kumarhaneyi kimin satın alacağını tartışıyorduk. Discoya giden bir avcı sürüsünü sırf Yaren’i görebilmek uğruna aslanlara av etmiştim. Onlar, nasıl oynayacaklarını dahi bilmedikleri makinalara saldırırken, ben tam bir  ‘hanımcı esas oğlan’ gibi rulet masasına koşmuştum.

Recep ile Nadan

Recep ile Nadan

Oradaydı! Tüm ciddiyeti, mimiksizliği ve duru güzelliğiyle. İçimden “Malım mülküm senindir!” diye bağırmak geldi, malımın ve mülkümün olmadığını fark ettim. Tabi ki yine koşarak yanına gitme hatasını yapmayacaktım ama onun dışında başka planım da yoktu. Poker oynayarak bir saat kamufle olmaya çalıştım, fazla para kazanınca alkış-kıyamet göze battı. Bir saat aralıksız Yaren’e baktığım için, kimse gözüme bakarak elimi anlayamadı. Kim bilir hakkımda ne düşündüler? Daha sonra 21 oynar gibi yaptım bir süreliğine. Filmini izlediğim bütün oyunlara dokundum. Rulete geri geldiğimde o’nu göremedim. Kumar gerçek bir illetmiş.

Hey taksi 6. bölüm

Dombıra çalıyordu

Kumarhanenin içinde, koşmadan en hızlı ne kadar yürünebilirse, o kadar yürüyordum. Ara sıra çocuklara sordum ama onlar çoktan bu batağa saplanmışlardı. Muharrem bir ara; “Sizin üst sokaktaki dükkan ne kadardı?” diye sordu. Ellerimle canavarlar yaratmıştım, söylenemezdim. Kapıya doğru bakınca gördüm o’nu. Üstünü değiştirmiş, saçlarını salmış, kuğu gibi gidiyordu. Usain Bolt’a bir selam çakıp, yanına ışınlandım. Bu sefer gülümsüyordu. Artık George Michael değil, dombıralar çalınıyordu gönlümde. ..

– İyi geceler. Bu sefer ayık ve teşekkür etmek için geldim. Kabul edersen bir özür mahiyetinde bir de yemek…

Size yemin ederim; şu an, o durumda kurduğum kadar mantıklı bir cümle kuramazdım. Nabız 1500, akıl tatilde, panik bir halde tek bir nefeste söyledim bunu. Söyledikten sonra bir 10-15 saniye de; “Acaba bu da kafamda yaptığım provalardan biri mi?” diye sordum kendime. Bu defa şans benim yanımdaydı galiba.

– İyi geceler. İyi görünüyorsun. Daha iyi hissediyor musun?

– Sağol. Çok iyiyim. Şey, bir planın var mıydı? Ben öyle direkt sordum ama…

– Yooo. Otele dönecektim uyumaya ama bir şeyler atıştırabiliriz.

Bir an, hastalığımın geçtiğini görüp, benimle öyle ilgilenmeyecek sandım. “Olur.” cevabı alınca da Şampiyonlar ligi müziği hayatımın fonunda, gururumu okşuyordu.

DEVAM EDECEK…

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Köy okulları yardım projesi

Melike Öğretmen’e…

Aşk sözleri anlamlı kadınlar için!

Kirli Melek

Kadıköy’de nargile kafeler neden popüler?

Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – (Final)

Babamın Hikayesi

Benim Öyküm