güven kırıntıları

Güven kırıntıları

Mehtap Bozkurt, dergimiz için güven kırıntıları isimli denemeyi yazdı.

Dipsiz bir kuyunun en dibindeyim. Gün ışığından mahrum, hayatın nimetlerinden yoksunum bu aralar. Ne yapsam ulaşamıyorum güneşin ısıttığı topraklara. Göremiyorum sevginin güzelleştirdiği kalpleri, ulaşamıyorum. Hayat bazen öyle ağır gelir ki kendi hayatında kendini yük olarak görmeye başlarsın. Oysa tüm yüklerimi bıraksam sana gelsem, yüklerimizden beraber kurtulsak. Yaşadığımız acıları beraber kaldırsak tozlu raflara bir daha açmamak üzere.

Ölüme sitem, Tamer Başkan anısına

Güven

Bir insanı sevmeye yaşadıklarından başlayacaksın beraber temize çekeceksin o hayatı. Beraber yaşayacaksın kalan günlerini. Yeni tertemiz bir sayfa açacaksın hayatına onun adını da kocaman yazacaksın sayfanın başlığına. Önceki sayfalara bir daha dönmeyeceksin, daha önce karaladığın sayfaları silmeye çalışmayı bırak, eğer olsaydı zaten o kadar karalanmazdı.. Olacak olsaydı zaten hayatına yeni bir insan girmezdi. Mutlu olmak istiyorsan eğer,  belki bu senin son şansındır kıymetini bil. Mesela o insan sana güveniyorsa kaybetme o güveni sonra toplamak o kadar zor ki… Bahsettiğim dipsiz kuyuların içi kaybedilmiş güven kırıntılarıyla dolu.

güven kırıntıları

güven kırıntıları

Düşmeye gör…

Güven, bu dünyanın merkezi bence. Ama kaybolmaya yüz tutmuş. Çoğu insan çevresinde dolanıp duruyor ama merkeze gidemiyor. Kafanı çevir bir bak etrafına güvendiğin kaç kişi var? Eminim bir elin parmak sayısını geçmez o kişilerin sayısı. Öyle bir devirdeyiz ki kimsenin kimseye güveni yok. Bırak kimseleri gün geliyor kendine bile güvenmiyorsun. Öyle bir zamandayız ki insanlık tarihinin en haysiyetsiz zamanı bence. Sen güzel okurum güvenmenin sevmenin sevilmenin kıymetini bil. Bırak senin güveninin kıymetini kimse bilmesin elbet bir gün çıkar karşına sen gibi birisi.. Güvenli yarınlara gülümsemek üzere, Hoşça kal!

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Zamana yolculuk 3. bölüm

Hindi Çini anlatan 1886 tarihli bir metin

Sevgi Kursaklarda Saklı

Kurtuluş 6. bölüm

Kirli Melek – 5

Alice Kitaplarında Darwinci Hiciv – 2. Bölüm

Lewis Carroll yaşamı ve eserleri üzerindeki etkisi

Melike Öğretmen’e…

Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – (Final)

İttihat ve Terakki Partisi ve tarım