Vatan Şaşmaz neden öldürüldü

Vatan Şaşmaz neden ve nasıl öldürüldü?

Bugün deneyimli oyuncu Vatan Şaşmaz’ın ölüm haberi ile tüm Türkiye sarsıldı. Toplumda şok etkisi yarattı güleryüzlü oyuncunun öldürülmesi. Ünlü oyuncu, Beşiktaş’ta lüks bir otelde sevgilisi tarafından öldürüldü. Sokakta birisi öldürülebilir ve buna engel olmak bireysel silahlanmanın yasal olduğu bir ülke imkansız. Peki Vatan Şaşmaz neden ve nasıl öldürüldü?

Türkiye’nin en önemli sorunlarından birisi güvenlik zaafiyetidir. Türkiye, ihmaller zinciri ile büyük acılar yaşayan bir ülke. Tıpkı Soma’da maden faciasında işçilerin toprağın altında can vermesi gibi. Peki Vatan Şaşmaz neden ve nasıl öldürüldü? Beşiktaş’ta lüks bir otele bir insan nasıl oluyor da silah ile girebiliyor? Vatan Şaşmaz cinayeti, sevgilisi kadar ismini vermek istediğim otelin de sorumluluğundadır.

Vatan Şaşmaz neden öldürüldü

Vatan Şaşmaz neden öldürüldü

Vatan Şaşmaz nasıl öldürüldü?

Türkiye’nin en büyük otellerinden birisinde bir insan öldürüldü. Bir otele bir insanın silah ile girebilmesi ve silahının alınmaması, büyük bir ihmaldir. Türkiye’de konaklama tesislerinde güvenlik zaafiyeti bir kez daha ortaya çıktı. Vatan Şaşmaz nasıl öldürüldü? Ünlü oyuncunun sevgilisi olduğu iddia edilen eski manken Filiz Akel nasıl silah ile otele girdi? Bir otele silah ile girmek isteyen kadın olduğunda silah ile girmek serbest mi?

Alevilik üzerine bilgiler

Filiz Akel intihar etti

Eski manken Filiz Akel, otel odasında Vatan Şaşmaz’ı sırtından vurarak öldürdü ve sonrasında intihar etti. Beşiktaş’ta bir otel odasında iki kişi ateşli silahla hayata  veda etti. Güvenlik önlemleri yüksek izlenimi veren lüks otellerin silahla girilebilen işletmeler olması olağan mı? İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Filiz Akel’in cinayeti işlerkenki motivasyonunu araştırdığı kadar lüks otelin işletmesini de soruşturmaya dahil etmeli.

Ölüm

Vatan Şaşmaz neden öldürüldü?

Şuan tüm Türkiye’de aynı soru yanıt bekliyor. Vatan Şaşmaz neden öldürüldü? Ünlü oyuncunun neden öldürüldüğü herhangi bir önem taşımıyor. Hiçbir sebep Filiz Akel’in ünlü oyuncuyu öldürmesini meşrulaştıramaz. Meşru güç kullanma yetkisi, yalnızca devletin kolluk kuvvetlerinde vardır. Bir vatandaşın kendi cezasını kendisinin kesmesi hiçbir şekilde kabul edilemez.

Babamın Hikayesi

Lüks otellere zenginler özgürce girebilir mi

Türkiye’deki herhangi bir lüks otele vatandaşlar elini ve kolunu sallayarak girebiliyor mu? Otel lüks olduğunda ve faiş ücretler ödendiğinde silah ile girmek serbest mi? Zenginlerin bu ülkede silah taşıma ve insan öldürme imkanları olağan mı görülüyor? Ucuz bir otelde silah ile girmek nasıl kısıtlanıyor ise lüks otellerde de bu güvenlik önleminin alınması gerekiyor.

Vatan Şaşmaz neden öldürüldü

Vatan Şaşmaz neden öldürüldü

Otele girerken geçilen dedektörler göstermelik mi? Hiçbir işlevi ve etkisi yok mu? Kendimizi güvende hissettiğimiz ve konakladığımız bu otellerde bir gün silah ile birilerinin bizi öldürmesi olağan bir durum mu? Zengin ile fakir arasındaki fark burada dahi kendisini gösteriyor. Güzel kıyafetler ve lüks arabalar, insanları güvenilir ve itibarlı mı kılıyor? Cinayetin yalnızca yoksullara özgü bir suç olarak görülmemesi gerekiyor.

Türkiye’de konaklama tesislerinde güvenlik seviyesinin üst seviyeye çıkarılması gerekiyor. Bir daha Vatan Şaşmaz gibi kurbanların olmaması için zenginlerin de insan öldürebileceği gerçeğini görmek zorundayız. Bir daha asla sloganı, bir kez daha ön plana çıkarılmalı ve Türkiye’de uygulanmalıdır.

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Çeşme ve Alaçatı neden pahalı?

Sürgün ve Türkiye

Güney Amerika’da oligarşi ve diktatörlük

Recep ile Nadan – Bölüm 8

Aşk en güzel kafa yapan uyuşturucudur

Fethullah Gülen ve Abdullah Öcalan projesi