Sergio Gucciardo

Sergio Gucciardo kimdir ve hangi takımda oynuyor?

Sergio Gucciardo kimdir ve nereli? Sergio Gucciardo hangi takımda oynuyor? Sergio Gucciardo Türk milli takımı forması giydi mi? Transfer olacak mı? Genç oyuncu hangi mevkide oynuyor? Bunlar ve benzeri birçok soruya yanıt vermeye çalışacağım.

Sergio Gucciardo kimdir ve hangi takımda oynuyor? Sergio Gucciardo Türk milli takımı forması giydi mi? Sergio Gucciardo transfer gündemine neden gelmiyor? Genç kanat oyuncusu, hem Türk hem Alman pasaportu ile oynuyor. Genç oyuncuyu transfer gündemine gelmeden evvel biraz tanımakta fayda var. Peki, Gucciardo hangi mevkide oynuyor?

Sergio Gucciardo kimdir

Sergio, 19 Nisan 1999 tarihinde Almanya’nın Freiburg ilinde dünyaya geldi. Hem Türk hem Alman pasaportu olan genç futbolcunun menajeri Bektaş Demirtaş’tır. 2015 yılında FC Emmend. Jgd.’den  SC Paderborn 07‘e transfer oldu. Türk pasaportu olan genç oyuncu, 1 defa u-18 Türkiye Milli Takımı forması giyerek A Milli Takım olarak Türkiye’yi seçeceğinin sinyallerini verdi. 19 yaşındaki futbolcu, sol kanatta oynuyor. Sol kanat asıl mevkisi olan genç oyuncu, sağ kanat ve forvet arkasında da zaman zaman forma giyiyor. Bir eğitimden geçmediği sürece kariyerine sol kanatta devam edecek gibi görünüyor.

Almanya’da doğan Türk kökenli oyuncu, milli takım için Türkiye’yi seçebilir. Oyuncunun menajeri Bayram Demirtaş, Hakan Çalhanoğlu ve Emre Mor gibi Türk milli takımını seçen göçmen oyuncuların da menajeridir. Türkiye’de yabancı sınırının gelmesi halinde Türkiye’de de büyük talep gören bir oyuncu olacak. Oyuncunun Alman, Türk ve İtalyan pasaportunun olmasının yanı sıra, İtalyan unsurunun olması sayesinde oyuncunun pazarı geniş bir yelpazeyi kapsayacak. 2018’den itibaren kulübünün A Takımı ile çalışmaya başlayan genç futbolcu, birkaç sene sonra A Milli Takımı forması da giyebilir.

Sergio Gucciardo

Sergio Gucciardo

Türk Milli Takımı’nda hücum hattında önemli bir seçenek haline gelecek olan oyuncu, üç büyüklerin de gündemine gelecektir. Yabancı sınırı için hazırlıklar sürerken Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın oyuncu için uygun kulüpler olduğu söylenebilir. Hem Türk vatandaşı olması, hem de kanat oynuyor olması, Sergio’yu cazip kılıyor. Sezon sonu Fenerbahçe’de birçok oyuncunun sözleşmesi bitecek. Nabil Dirar, Barış Alıcı ve Michael Frey dışında kulübün sözleşmeli hücum oyuncusu kalmayacak. Bu açıdan bakında transferi kadroyu genişletme ve gençleştirme açısından oldukça verimli görünüyor. Beşiktaş’ta ise Mustafa Pektemek ve Gökhan Töre‘nin boşluğunu doldurmak için Sergio ismi ön plana çıkıyor. Haziran ayında transfer sezonu başladığında oyuncu için önemli bir rekabet yaşanabilir.

Sergio Gucciardo, her iki ayağını da kullanabiliyor. Bu nedenle, ileride sağ kanatta da değerlendirilebilir ve pozisyona sorun yaşamadan uyum sağlayabilir. 2021’de sözleşmesi bitecek olan futbolcu için 2019 yaz transfer sezonunda çok da yüksek bir bonservis ücreti istenmeyecektir. Bu nedenle, bu aşamada oyuncuyu kadroya katmak, Türk kulüpleri için maliyetli de olmayacaktır.

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Fenerbahçe gelecek seneyi hazırlamalı!

Brighton and Hove Albion

23 Nisan ve ‘Himaye-i Etfal Günü’

Ali Koç listesi ve seçim süreci

Yabancı sınırı ve Türk futbolu