Mustafa Sarıgül adaylığı ne zaman açıklanacak?

Mustafa Sarıgül adaylığı ne zaman açıklanacak?

CHP’de tüm yurtta il ve ilçelerin belediye başkan adayları açıklanıyor. İstanbul için Ekrem İmamoğlu adaylığı açıklandı. Peki, Şişli’de aylardır ilçede çalmadık kapı, kucaklaşmadık seçmen bırakmayan Mustafa Sarıgül neden açıklanmıyor? Aylardır emek veren ve uykuya hasret çalışan Sarıgül’ün adaylığının açıklanması için ne bekleniyor?

CHP’nin Türkiye’nin dört bir yanında il ve ilçe adayları açıklanıyor. CHP Genel Merkezi, Şişli adayını açıklama konusunda ise yavaş davranıyor. Mustafa Sarıgül adaylığı ne zaman açıklanacak? İşte bu soru, Şişli halkının son haftalardaki en önemli gündemi halini aldı. Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibi, daha fazla zaman kaybetmemeli. Coşku ile çalışan Sarıgül ve ekibinin şüphe ile bir saniye bile motivasyon kaybı yaşaması gibi bir lüksü yok CHP’nin. Mustafa Sarıgül yılmasa da, kamuoyuna bu şekilde lanse edilmesi dahi parti aleyhine bir netice olacaktır. CHP’de bu saatten sonra Mustafa Sarıgül dışında hiçbir isim aday gösterilemez. Mustafa Sarıgül böyle bir kararı anlayışla karşılasa dahi, kesinlikle Şişli’de yaşayan yurttaşlar tepki gösterecektir. Aralık 2018’in sonuna geldik ve Mustafa Sarıgül şuana dek girmedik apartman, toplantı düzenlenmedik mahalle bırakmadı. Şişli’de Sarıgül’e oy vermeye karar veren veya vermek istemeyen vatandaşların hepsi Sarıgül’ün emeklerini görüyor. Peki parti yönetimi tüm bu emekleri görmezden gelerek başka bir aday göstermeye teşebbüs eder ise yurttaş ne yapar? Aylardır gece gündüz çalışan Mustafa Sarıgül yerine, armut piş ağzıma düş zihniyetiyle yatan bir başka isim aday gösterilirse vatandaş kabul eder mi? Şişli halkı kesinlikle aylarca emek veren Sarıgül yerine başkasının aday gösterilmesinin hesabını sorar.

Türkiye, bir ilçenin marka olmasını Sarıgül ile öğrendi. Şişli artık bir marka ve bu değeri zirveye çıkaran Başkan’ı tüm ilçe hasret ile kucaklamayı bekliyor. İlçede hangi kapıya gidilse Sarıgül’ün geleceğini söyleyen yurttaşları görebilirsiniz. Bizler yurttaşın nabzını tutmak için gitmeden önce, Sarıgül ve ekibi o mahallede çoktan teması kurmuş ve çalışmasını yapmış olacaktır. Gideceğiniz yerde Sarıgül’ün oradan geçtiğini duyduğunuzda kesinlikle şaşırmayın, çünkü ilçede adım atmadık hiçbir yer bırakmadı.

Mustafa Sarıgül adaylığı ne zaman açıklanacak?

Türkiye’de zorlu seçimlerin yaşandığı bugünlerde İstanbul’da Şişli’de hem Başkanlığı, hem de belediye meclisini riske atacak bir hamleden kesinlikle uzak durulması gerekiyor. Aylardır Sarıgül’ün çalışmalarını takip ederken ben yoruldum. Lakin kendisi çalışmaktan bir an olsun yorulmadı. Böyle bir tablo varken Şişli halkı, Ağustos böceğini yerine karıncayı isteyecektir. Şişli’de halkın nabzını tutacak olan herkes, Sarıgül’ün durmak bilmeyen çalışmalarını duyacaktır. Aylarca emek veren aday adayı yerine evinde oturup bekleyen biri aday gösterilir ise Şişli’de büyük karışıklık çıkar. CHP Genel Merkezi, kesinlikle böyle bir kararı Şişli halkına izah edemez. Şişli’de tek bir sual hakim! Mustafa Sarıgül adaylığı ne zaman açıklanacak?

Şişli’de emek veren aday yerine, oturup bekleyen kişi aday gösterilir ise Şişli halkına da büyük bir hakaret edilmiş olur. Şişli halkı, uğruna emek veren ve çalışan bir Başkan’ı ve kadrosunu hak ediyor. Şişli’yi çantada keklik olarak görüp, hiçbir emek sarf etmeden bekleyen birini aday göstermek ters etki yapacaktır. Şişli’de herhangi bir mahalleye gidip, herhangi bir esnafa veya apartmana gidebilirsiniz. İlk sorunuz Şişli’de kim Başkan adayı diye sormalısınız. Alacağınız tek yanıt Sarıgül olacaktır, çünkü hiçbir partide Mustafa Sarıgül ve kendisine inanan ekibi kadar mücadele veren yok.

Uzun lafın kısası, CHP Genel Merkezi ve Kemal Kılıçdaroğlu Şişli halkına saygı gösterecek, Mustafa Sarıgül’ün emekleri ve Şişli halkının takdirini buluşturarak CHP’yi zafere taşıyacaktır.

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

Tavsiye edilen metinler

Sosyal demokrasinin yükselişi

Sosyal demokrasi ve Türkiye

Sosyal Liberalizm