Kaşif Kozinoğlu mektupları

Kaşif Kozinoğlu mektupları ve ölümü

Kaşif Kozinoğlu, uzun yıllar memleketine hizmet vermeye çalışmış bir Anadolu insanıdır. Yoksul Anadolu insanları için memlekete hizmette iki önemli yol vardır. Ya hekim olacaksın, ya asker olacaksın. Kozinoğlu ise asker olarak memlekete hizmet etme yolunu tercih etti. Kaşif Kozinoğlu mektupları, kendi avukatına dahi iletilmedi. Vatanperver bir askeri ölüme sürükledi. Ergenekon davası, Balyoz davası, OdaTv davası ve nicesi ile memleketin vatanperver isimleri etkisiz ve itibarsız hale getirilmeye çalışıldı.

Hasan Ataman Yıldırım, Hasan Atilla Uğur ve Kaşif Kozinoğlu Silivri Cezaevi’nde kalıyordu. Aynı odada değillerdi. Ancak Silivri’de Ergenekon, Balyoz ve OdaTv davalarından tutsak edilme madalyasına erişen bu vatanperver isimlerin aileleri birbirlerinden haberdar idi. Kaşif Kozinoğlu Silivri Cezaevi’nde kalp krizi geçirip vefat ettiğinde ailesini arıyorlar ve “kalp krizi geçirdi, gelin alın” diyerek telefonu kapatıyorlar. Kaşif Kozinoğlu mektupları, avukatına dahi iletilmedi.

AK Parti’li siyasetçiler, gazeteciler ve adaletsiz liberalizm hayali kuran liberaller bu tutuklamalara alkış tutuyordu. Hatta AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu davanın savcısı olduğunu belirtiyordu. Destekler elbette sözlü değildi sadece, Zekeriye Öz‘e kendi makam aracını vermeyi teklif edecek kadar işler ileriye gidiyordu. Fethullahçı Terör Örgütü’nün MİT’in orta kademesi, Türk Silahlı Kuvvetleri, Emniyet Genel Müdürlüğü ve yargı içerisindeki tetikçileri vatanperver isimleri etkisizleştirmek için operasyonlarına tüm hızla devam ederken vatanperver kesim darbeci denerek canavarlaştırılıyordu.

Kaşif Kozinoğlu mektupları

Kaşif Kozinoğlu mektupları

Ergenekon ve Balyoz kumpasları

Kaşif Kozinoğlu, 2011 yılında Silivri Cezaevi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Şerefli bir devlet hizmetkarı olan Kozinoğlu’nun vefatı sonrasında vatanperver kesim ölümünde şüphe aradı. Kendisinin ölümü ile ilgili herhangi bir bulguya rastlanmadı. Kaşif Kozinoğlu, 18:18’de fenalaşıyor. 18:24’te ise cezaevi revirine getiriliyor. Vatanperver devlet adamı, 18:47’de ambulansa alınıyor. 19:15’te Silivri Devlet Hastanesi’ne giriş yapılıyor. 19:30’da ise Kaşif Kozinoğlu vefat ediyor.

Kaşif Kozinoğlu mektupları

Kaşif Kozinoğlu mektupları

Kozinoğlu’nun vefatı herhangi bir zehirleme vs. gibi unsurlar içermese dahi, müdahale konusundaki sıkıntılar başlı başına bir dehşet unsurudur. Kalp krizi geçiren bir insana 57 dakika sonra hastanede tam teşekküllü bir şekilde müdahale edilmesi, ölümün altında yatan bir sebeptir. Kozinoğlu belki öldürülmedi ama cezaevinde ölümü göz göre göre beklendi. O’nu öldürmediler ama onun ölmesinden keyif aldılar.

Fethullah Gülen ve Abdullah Öcalan projesi 

Kaşif Kozinoğlu unutulmayacak

Kaşif Kozinoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev alan ve Millî İstihbarat Teşkilatı Dış Operasyonlar Dairesi Başkanı olarak görev yaptı. Şerefi ile yaşadığı hayatını Silivri Cezaevi’nde vatan hainlerinin kumpası ile tutsak bir şekilde tamamlayan Kozinoğlu, vatanperver kesim tarafından sonsuza dek hatırlanacak. 13 Kasım 2011’de Silivri Cezaevi’nde 57 dakika boyunca ölüme sürüklenen Kozinoğlu, tıpkı Ali Tatar gibi zulüm yıllarının sembolü olarak hatırlanacak.

Ali Tatar, Kuddusi Okkır ve Kaşif Kozinoğlu gibi bedeli hayatı ile ödeyenler gibi, şuan hayatta olan kumpas davasında hedef olma şerefine nail olan vatanperver isimleri  saygı ile selamlıyorum. Ergenekon, Balyoz ve OdaTv kumpasları ile tutsak edilenler övgü ile hatırlanacak. Ancak Zekeriya Öz ve türevleri vefat ettiklerinde dahi utanç ile hatırlanacak. Kumpasların siyaset, yargı, asker, medya ve kolluk kuvveti temsilcilerini hayatım boyunca lanet ile anacağım.

Ne mutlu Türk’üm diyene!

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken yazılar:

Avrupa Birliği üyesi ülkeler

Osmanlı’da okuma yazma oranı

Çaldıran Savaşı önemi ve sonuçları

Osmanlı’da derin devlet

Tımarlı Sipahi sistemi ve toprak düzeni

Anarşizm ve liberalizm farkları

Modern liberalizm ve modern liberalizmin özellikleri

Türk Yahudiliği ve Kemalizm

İttihat ve Terakki Partisi ve tarım

Osmanlı Devleti’nde İttihat ve Terakki