hiç mi

Hiç mi yüreğin sızlamayacak?

Yeni bir sayfa,yeni bir yaşam… Yeniden başlamak sandığın kadar kolay olacak mı?  Yaşadıklarımızı unutmak sana da zor gelmeyecek mi? Aynı sokaktan geçerken hiç mi yüreğin sızlamayacak? Kokumu anımsasan mesela,ne hissedeceksin? Özlemeyecek misin boynumun kokusunu? Özlemeyecek misin yastığına sinmiş, o çok sevdiğin bebek kokumu? Özlemeyecek misin saçlarımla oynamayı, dizlerimde uyumayı? Gelsem sana ansızın, çat kapı… Aynı telaşla, aynı aşkla açabilecek misin bana kapıyı?

Zor oldu benim için yeniden başlamak. Kokunu anımsamamaya çalışmak zor oldu… Gözlerimi kapattığımda yüzünü anımsardım uyumadan önce, çoğu zaman da birlikte kapardık gözlerimizi uykuya. Zor oldu bu alışkanlığımı da unutmak. En çok da sevdiğimiz, birlikte dinlediğimiz şarkıları silmek zordu. Radyo da aniden çalan o şarkıyı değiştirmek de hiç kolay olmadı.

Hiç mi?

Beni anladığını sanıyorsun mesela. Halbuki biz sadece anlaştık. Anlamak konuşarak olmaz, anlaşmaktı o… Anlamadın beni, anlayamadın. Anlamak istemedin belki de  bilmiyorum. Çabalarımı görmek istemedin… Sen hep kolaydın ve kolayları tercih ettin. Küçük şeyler seni mutlu etmeye yetti. Fazla geldim belki de sana…Çok fazla, taşıyamadın…

Seninle geçirdiğim dakikalar bile yıllar gibi geliyor bana. Öyle doyumsuz, öyle uzun… Seninleyken her anım dolu ama dengesizdi. Ne tamamen baharı yaşattın bana, ne de tamamen yaz. Ne çiçekler açtırdın gönlüme ne de ısıttın yüreğimi. Geldin gidemedin. Gittin, gelemedin… Gelemeyeceksin de artık, gelmezsin de zaten. Başka elleri sarıyor ellerin, başka gözlere kenetlenmiş gözlerin, gelemezsin işte,imkansız…

Hep çocuk kalacaksın yüreğimde. Bulutları izleyen, masum ve buruk bir çocuk. Kaybedecek hiçbir şeyin kalmadığında, gölgeni bile kaybettiğinde geleceğim aklına, belki gözlerin yaşlı, bilinmez… Gel diyebilmek isterdim, sana tekrar sarılmak, hep yanında kalmak isterdim… Görmeseydim başka elleri tuttuğunu, açardım sana açılan tüm kapıları.

Yüreğinde kaldı mı bana verdiğin sözlerden? Hoşça kal,sevdiğim hoşça kal ama oralarda,o kollarda kal…

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Lewis Carroll’ın Alice Kitaplarında Oyun Teması – 1. Bölüm

Saklan, kaç!

Papin Deneyi ve İfade Ettiği Sosyal Olgu

Zamana yolculuk 10. bölüm (Son bölüm)

Sudanlı Zenci Musa kimdir?

Dörtten hep bir eksik

Ruhumun keşfi