Benim öyküm

Benim Öyküm – Son bölüm

Mediha Ünlü‘nün Benim öyküm isimli öykü dizisinin final bölümüdür. Eğer önceki bölümleri okumadıysanız okumak için aşağıdaki linklerden bölüm takibini yapabilirsiniz.

1. bölüm

2. bölüm

3. bölüm

Benim Öyküm son bölüm

1 Haziran 2017 Perşembe günü tüm cesaretimi toplayarak aramızda geçen 2 yılın hatırına konuşmaya karar vermiştim. Çünkü gün geçtikçe kendime kızıyordum. Böylesine değişmek bana iyi gelmiyordu. İnandığımız doğrulardan vazgeçmemeliydik. 1 Haziran son sınavımın olduğu gündü. Baklava dilimli çorapların sahibinin de bu okuldaki son günüydü. Evet mezun oluyordu. Kahvemi almak üzere yanına yaklaşıp ona selam verdim, sesim titremiyordu, içimde garip bir his vardı ama bazen vazgeçmek benim için en doğru karardı. Çünkü o ilk gün yaşadığım etki yoktu. Ya ben onu gözümde büyütmüştüm ya da o sadece bir güne özel bir davranıştı. Bir daha kahve alırken bana o şekilde kibar davranmadı. Belki de tesadüftü ama ben farklı anlamlar çıkarmıştım. Hem mezun olup gidecekti ben daha 2 yıl buralardayken o belki de memleketinden, ailesinin istediği biriyle evlenir belki de ben mezun olana kadar çocuk sahibi bile olur diye düşünüyordum.

Benim öyküm

Benim öyküm

Tesla Model S fiyatı ve özellikleri

Soğumak istediğim birine dönüşmüştü

Konuşmaya gittiğimde şaşırtıcı bir şey oldu adımı bile bilmediğini sandığım çocuk bana adımla hitap etti. İlk günler çok sevdiğim birisi sonralardan soğumak istediğim birine dönüşmüştü ama bu ne demek oluyordu, nereden biliyordu adımı? Kötü devam edeceğine inandığım sohbetimizde gayet güzel bitmiş, güzelce vedalaşmıştık. Bana adımla hitap etmesi ruhum okşamıştı ve bende o şaşkınlıkla günlerce adını bilmiyormuş gibi yapmalarımı suya atarak adıyla hitap etmiştim. Aynı şaşkınlığı yaşadığımız çok belliydi. Bana, adımı biliyor muydun? Biz ne zaman tanıştık dedi. Bende içimi bu sefer kaplayan hüzüne esir olmadan hayır tanışmadık, kısmet vedalaşacağımız güneymiş dedim. Bana söylediği şey aslında birbirimiz hakkında çok şey biliyormuşuz da sadece uzaklaşmak için uğraşmışız oldu. Bu sefer kulak almadım. Çünkü bitirmeye yeltendiğim şeylerde tekrar umutlanmamalıydım.

iPhone 8 özellikleri

Veda ettim

Ona güzelce veda ettim, yolunun bundan sonrasının açık olmasını, yolu Aydıncık’a düşerse bana mutlaka ulaşmasını söyledim. O ise beni Sivas’a davet etti. İmkansız davetlerimiz sonunda gülerek vedalaştık ve ayrıldık. Sonra onu hiç görmedim. Çalıştığı yere sık sık gidiyordum bana onu hatırlatan çok şey vardı evet ama hatırlamaya fırsatım olmuyordu artık. İnsan düşünmek istediklerini düşünür, önem vermek istediklerini önemser, çünkü zaman ayırmak istediklerine zaman ayırır. Sosyal medyadan bana ulaştı ama konuşmadık hiç. Sanırım konuşmamızı da zirvede bıraktık…

Her şeye çok fazla önyargıyla yaklaştım. Kendimi yargıladım ve bazı inançlarımı değiştirmenin sürekli yanlış olduğunu düşündüm. Yenilenmekten korktum, kaçtım. 2 yıldan sonraysa yenilenmeyi öğrendim. Bu kadar kesin yargılar vermemem gerektiğini, büyük konuşmamam gerektiğini öğrendim. Ne yaptıysam kendi kendime yaptım. Vazgeçmem dediğim her şeyden vazgeçtim, değiştirmem dediğim çoğu şeyi değiştirdim. En güzel olansa artık içimi kasıp kavuran o sonbahar mevsiminden çok etrafta çiçeklerin ahenkle birbiriyle yarıştığı, böceklerin, kelebeklerin havada dans ettiği ilkbahar mevsimini, sonbahar mevsiminden çok seviyor olmamdı.

Benim öyküm bitti

Herkes Dergisi’ni Facebook üzerinden takip ediniz.

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken yazılar:

Penisli Yargı ve Hakim Olamayan Avukatlar

Çeşme ve Alaçatı neden pahalı?

Recep ile Nadan – 15 Temmuz Özel

Sosyal demokrasinin yükselişi