Tsubasa oyna

Tsubasa karakterleri ve Tsubasa oyna

Tsubasa oyna diye bir şey yoktu önceden. Tsubasa bir oyun değil, sadece bir çizgi film ve çocukların hayal dünyasıydı. Ancak günümüzde bilgisayar oyunları ile birlikte, popüler çizgi filmler kısa süre içerisinde bilgisayar oyunu haline getiriliyor. Bu çalışmanın konusu Tsubasa çizgi film efsanesi olacak. Tsubasa final sahnesi çocukların en büyük heyecanlarından biri olmayı nasıl başardığını inceleyeceğiz. Tsubasa indir komutu ile bilgisayara oyunu indiren çocuklar ile 90’larda Tsubasa‘nın top sürme sahnesinde yolun bitmemesini yaşayan çocukların hissettikleri çok farklı. Tsubasa bir dönem atari oyunu olarak da aranıyordu. Ancak atari oyunları asla çizgi filmlerin yerini tutmadı. Tsubasa karakterleri birçok 90’larda çocuk olmak nedir bilen gencin hafızasında yerini koruyor. Tsubasa ve Misaki’nin birlikte attığı gol hala hafızalardaki yerini koruyor. 90’larda çizgi filmler, çocuklar için hayal dünyasının kapılarını açıyordu. Tsubasa izle, Şirinler izle ama asla şiddet üzerine yoğunlaşan çizgi filmleri izleme.

Tsubasa bir oyun değil, 90’larda çocuk olmak nedir bilen neslin efsanesi ve hayalleriydi. 80’lerde ve 90’larda doğan eski çocuklar için Tsubasa çizgi film olarak hatırlanıyor. Oysa yeni çocuklar için Tsubasa oyna komutu, Tsubasa izle komutu ile mukayese edildiğinde önemli bir fark oluşuyor. Çoğu çocuk Tsubasa oyunu indir diyerek arama motoru üzerinden oyuna ulaşmayı tercih ediyor. Tsubasa karakterleri yeni nesil için çok da popüler isimler değil. Oysa 90’larda çocuk olan kişiler için Tsubasa karakterleri hafızalardan silinmeyecek karakterlerdir. Tsubasa ve Misaki’nin birlikte attığı gol TV tarihinin en çok hatırlanan karelerinden biri olmayı başardı. 90’larda çizgi filmler, şiddet ve ihtiras üzerine yoğunlaşmıyordu. Bugünün çizgi filmleri ile doğallık ve içerik açısından önemli farklara sahipti. Tsubasa izle, Şirinler izle,  Jetgiller izle ama kesinlikle bugünlerin şiddet odaklı çizgi filmlerini izleme. Özellikle bugünlerin şiddet odaklı çizgi filmlerinden çocukları korumak gerekiyor.

Tsubasa oyna

Tsubasa oyna komutu verebilmek için ilk önce Tsubasa oyununu yüklemek gerekiyor. Tsubasa ve Misaki’nin birlikte attığı gol, Tsubasa sevenler için unutulmaz kareler arasındadır. Tsubasa, yakın zamanda bir çocuk kanalında yayınlandı. Yeni nesil çocuklar da Tsubasa ile tanışma fırsatı buldu. Ancak bu televizyon kanalının terör örgütünün propaganda kanalları arasında olduğu anlaşılınca, kanal kapatıldı. Tsubasa terör örgütü üyesi olarak lanse edilerek birçok espri yapıldı. Tsubasa karakterleri arasında Misaki, çizgi filmde önemli bir role sahipti.

Tsubasa karakterleri

Tsubasa Ozara

Takım: Nankatsu/Japonya Milli Takımı, Pozisyon: Forvet, Ülke: Japonya. Efsane çizgi filmin baş kahramanı olan Tsubasa, Nankatsu kentine yeni taşınmıştır. Tsubasa’nın babası gemi kaptanıdır. Bu nedenle annesiyle beraber yaşamaktadır. Annesi özel bir okula gitmesini istemesine rağmen Tsubasa, kentte bulunan bir devlet okulunu tercih ediyor. İyi bir futbolcu olabilme hayalini başarabilmek için okulunun futbol takımına giren Tsubasa takım kaptanı olur. Nankatsu takımıyla Japonya Şampiyonası‘na katılan Tsubasa’nın, şampiyon olabilmek için önünde uzun bir maraton ve mağlup etmesi gereken güçlü rakipler bulunmaktadır. Tsubasa karakterleri arasında en önemli rol, elbette Tsubasa Ozara‘nın olmuştur.

Genzo Wakabayashi

Takım:Shutetsu-Nankatsu/Japon MilliTakımı, pozisyon: Kaleci Ülke:Japonya. Hikayenin baş kahramanı olan Tsubasa, Nankatsu şehrine yeni taşınmıştır. Babası gemi kaptanı olduğu için annesiyle beraber yaşamaktadır. Annesi özel bir okula gitmesini istemesine rağmen Tsubasa, kentte bulunan bir devlet okulunu tercih eder. İyi bir futbolcu olabilme hayalini gerçekleştirmek için okulunun futbol takımına giren Tsubasa takım kaptanı olur. Nankatsu takımıyla Japonya Şampiyonası’na katılan Tsubasa’nın, şampiyon olabilmek için önünde uzun bir maraton ve mağlup etmesi gereken güçlü rakipler vardır

Ken Wakashimazu

Takım:Meiwa/Japon Milli Takımı, pozisyon:Kaleci, ülke:Japonya. Nankatsu şehrinde yaşayan zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Wakabayashi tenis topundan basketbol topuna kadar her türlü topu yakalıyabileceğini  öne süren bir kalecidir. Nankatsu kentine taşınan Tsubasa ile hangisinin daha iyi olduğunu görmek üzere maç yaparlar. Bu maçı Nankatsu kazanır. Ancak bu maç ikili arasındaki dostluğun temellerini atar. Bu maçtan sonra Shutetsu ile Nankatsu takımları Nankatsu adı altında birleşerek turnuvaya katılma kararı alırlar.

Tsubasa oyna

Tsubasa oyna

Tsubasa Hyuga kavgası

İsim:Kajiro Hyuga Takım:Meiwa/Japon Milli Takımı Pozisyon:Forvet Ülke:Japonya

Meiwa takımının saldırgan kaptanıdır. Uzun bir zaman boyunca Tsubasa’nın en büyük rakibi olan Hyuga, önceleri kazanmak için her yolu denemesi nedeniyle izleyiciler tarafından sevilmemiştir. İlerleyen bölümlerde ise Hyuga’nın aslında kötü bir insan olmadığı anlaşılır. Babasız ailesini geçindirmek amacıyla futboldan arta kalan vakitlerinde çalışan ve hedefi turnuvada şampiyon olarak burs kazanmak zorunda olan Hyuga’ya zamanla sempatimiz artmıştır. Şampiyon olması ise ancak Nankatsu’yu yenmesi ile gerçekleşecektir.
İsim:Taro Misagi Takım:Nankatsu/Japon Milli Takımı Pozisyon:Forvet Ülke:Japonya

Gezgin bir ressamın oğlu olan Misagi, Nankatsu’ya yerleştiktenkısa bir süre sonra Tsubasa ile dost olur. Tsubasa ile birlikte oynadığı Nankatsu forvetinde “Altın İkili” olarak adlandırılırlar. Takımdaki en centılmen oyunculardan biri olan Misagi maçlarda yaşanan kavgaların pek çoğunda ayırma görevini almıştır.

Denize kıyısı olan insanlar

Jun Misugi

Takım:Musashi Pozisyon:Forvet Ülke:Japonya. Musashi takımının başarılı forveti Misugi, gerçekte herkesten gizlediği bir kalp rahatsızlığı vardır. Bu rahatsızlığı futbol tetiklediği  halde, futbola veda etmeden Nankatsu takımını yenerek Japonya şampiyonu olma hayalleri içindedir.

Ryo Ishizaki

Takım:Nankatsu/Japon Milli Takımı Pozisyon:Defans Ülke:Japonya. Ishizaki, Nankatsu takımının defansının bel kemiği olduğu gibi Tsubasa’nın da en iyi arkadaşlarından biridir. Oyunculuğu kadar takımın neşe kaynağı olmasıyla da dizide önemli bir role sahiptir.

Kazuo Tachibana ve Masao Tachibana

Takım:Hanawa Pozisyon:Forvet Ülke:Japonya. Hanawa takımının ikiz forvetleri şampiyonluk yolunda Nankatsu’nun zorlu rakiplerindendir.

Roberto Hongo

Takım:N/A pozisyon:Eski Futbolcu ülke:Brezilya. Roberto, Brezilya Milli Takımı‘nın başarılı oyuncularından biriyken geçirdiği sakatlık sonucu futbolu bırakmak zorunda kalmış ve düştüğü durum sebebiyle kendini içkiye bırakmıştır. Bu halde Japonya’ya geldiğinde Tsubasa ile tanışır. Ona koçluk yapar ve Japonya Gençler Şampiyonasını kazanması halinde onu Brezilya’ya futbol oynaması için götüreceğini söyler.

Tsubasa oyna

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

Tesla kimdir? Tesla otomobil kurucusu kim?

İlber Ortaylı kitapları ve İlber Ortaylı caps akımı

Aziz Sancar hayatı! Aziz Sancar sözleri