meğer

Meğer

Avuçlarımın sinesinde harfler gizliymiş meğer,görememişim o kıvrak kelimeleri. Onca yürek beklemiş kapımda lakin içeri alıp da ısıtamamış gibi hissediyorum. Bugünlerde içiyorum ama susuyorum gibi hissediyorum. O içten içe gelen kuruluk genzime işlemiş de dilim kenetlenmiş gibi. Yuttuğum kelimelerle kendimi düğümlemeyi denedim,buna yeltendiğim her an içim titredi. Ben suskunluklarımı tükürdüğüm satırlara saklıyorum. Gözümün yettiği her noktaya ilişip sizleri arıyorum. Geceye satırlar bırakıyorum. En çok geceye sonra kendime kızıyorum.

Orada kaldım. Siyaha beyaz karıştırırken yakalanmışım da iki elimi kaldırıyorum. Suçum suçsuzluk olsa bile kabullenerek geçiyorum.
Şimdilerde süslüyorum çekiştire çekiştire kendimi aradığım o odaları. Bir gün herhangi bir gün için koşturuyorum…

Dünya hali deyip susuyorum dünyanın hali buymuş gibi. Ben susmayı en çok kendime yakıştırıyorum. Sustuğum her an satırlarım konuşsun diye. El kaldırıyorum bilmediğim suallere. Ellerim kendini bilmiyorsa suç bende mi deyip yerime oturuyorum. Suç bende değilmiş gibi. Gölgeyi arıyorum, güneşi özlüyorum. Dünya benimmiş gibi yaşamaya çalışıp yüz üstü düşmeyi başarabiliyorum. Güne aşık geceye sönük yaşıyorum.Halbuki satırlarla takılıp bir iki turladığımız saatlerdir geceler. Bazı zamanlar Haşim gibi karanlığa kaçıp sizlerden uzaklaşıyorum.

Hayli zamanlar yazar olup yazıyorum. Tuşların arasındaki sönük harfleri görüp dışarı çıkarmak benimki.Mevsimi yok..Zamanı da… Yüreğimin ışığıyla görmeyi başarabildiğimden hiçbir zaman sönük kalmayacağımı da biliyorum. Kelimelerimi avuçlarımda biriktirip en uzaklara savuruyorum. Her yürekte iz olup kaybolmasın diye. Ocağın altını yakıyorum son zamanlarda. Yansında tutuşsun buralar diye

Sazımdan da sözümden de etmeyin beni. Ben iki elimde değnek olmasa dahi yüreklere sığınır yine dengemi bulurum. Saatte epey geç olmuş. Sizlerle kalmışım onca satır. Fark etmeyeli; Önce ilçeler ayrılmış, sonra şehirler

Ama satırlar, ah o satırlar …!

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Seni Düşündüm

Çok Oldun Sen Piyer!

Yahudiler, Yunanlar, Romalılar, Hıristiyanlar ve Müslümanlar Tarihin Başlangıcına Hangi Olayı Alırlar?

Humpty Dumpty “Sözcüklerin Efendisi” 1. bölüm

Lewis Carroll’ın “Alice” Kitaplarında Oyun Teması – 3. Bölüm

Dünün çocukları

Korkuyu Beklerken özeti ve analizi

Evimizdeki Konsomatris

Halam Geldi ve Lal Gece