Kirli Melek

Kirli Melek – 8

Cem İraz‘ın yazdığı Kirli Melek öykü dizisini tam olarak anlayabilmek adına önceki bölümleri okumanızı tavsiye ederiz. Lütfen öncelikle ilk bölümleri okuyunuz.

1. bölüm

2. bölüm

3. bölüm

4. bölüm

5. bölüm

6. bölüm

7. bölüm

Kirli Melek

Melek, Ferruh’un eve gelmesine yakın saatlerde dışarıya çıkıp yiyecek, içecek bir şeyler aldı. Güzel bir yemek yaptı. O dakikalarda Ferruh işten eve gelmiş, gelirken Melek’e güzel de bir elbise almıştı. Oturup yemeklerini yediler. Ferruh, Melek için aldığı elbiseyi odasından getirip verdi. Melek şaşkın bir biçimde “Bu nedir?” demek istedi. Ferruh bu bakışları anlayarak şöyle dedi: “Sana hediye aldım, üzerine çok yakışacağını düşündüm.” Melek küçük bir tebessümle: “Teşekkür ederim ama ne gerek vardı böyle şeye” diyerek Ferruh’a sarıldı. Ferruh’a uzun bir süredir karısından başka sarılan olmamıştı. Melek’in o sarılışı Ferruh’a karısını hatırlattı. Melek’i bir an olsun bırakmak istemedi.

Kirli Melek

Kirli Melek

Melek’in bakışlarında, gülüşünde, ses tonundaki benzerlikler Ferruh’a hep karısını hatırlatmaktaydı. Ferruh karısını çok sevmekteydi. Onsuz geçirdiği günlerin acısını hatırladıkça üzülmekteydi. Melek’i kendi evinde, kendi yanında gördükçe o özlemi, o acısı olmamaktaydı. Belki de Melek’i karısının yerine koyarak o acıyı bastırmaktaydı.

Zamana yolculuk

İki ayrı oda

İkisi de yemeğini yedi. Melek kahve yapıp karşılıklı içtiler. Oturup günlerinin nasıl geçtiğini birbirlerine sordular. Melek artık eskisi gibi değildi. Kendisini daha mutlu ve güvende hissetmekteydi. Hayat kadınlığını bırakmış, madde bağımlılığından kurtulmuştu. Hayatının belki de ilk kez düzene girdiğini hissetmekteydi. Ferruh’a güvenmeye başlamıştı. Hayatında belki de ilk kez bir erkek ona düzgün davranmaktaydı. Ferruh sabah erken kalkacağı için uyumak istedi. Odasına geçip uyudu. Melek bir iki saat daha oturup yatağına uyumaya gitti. İki ayrı oda ve iki ayrı beden birbirlerine bu kadar yakınken uzak durmayı tercih etmişlerdi. Sabah oldu. Melek yatağından kalkıp salona doğru yürüdü. Salonda kendisi için hazırlanmış kahvaltıyı görünce bir an Ferruh’u düşündü.

Recep ile Nadan – 15 Temmuz Özel

İstanbul’a gelmiş

Kendisi için bu kadar uğraşan adama güzel bir şeyler yapmak istedi. Onu mutlu etmek, onun yüzünü güldürmek istedi. Oturup ne yapabileceğini düşünmeye başladı. Bu sırada evdeki telefonunun çaldığını duydu. Hemen gidip telefonu açtı. Ferruh, Melek’i aramıştı. Ferruh, Melek’e telefonda: “Melek, akşama misafirimiz var. İstanbul’a gelmiş. Akşam yemeğini evde hep beraber yiyeceğiz.” dedi. Melek akşam yemeğini yapmak için mutfağa girdi. Üç dört çeşit yemek, güzel bir salata, güzel mezeler ve kırmızı bir şarap yemek masasındaki yerini aldı.

Saate baktı, Ferruh’un gelmesine iki üç saat olduğunu görünce kuaföre gitti. Saçlarını yaptırdı. Eve geldi. Ferruh’un aldığı elbiseyi giyindi. Aynanın karşısına geçti. Aynadaki kişinin kendisi olduğuna ilk bakışta inanmadı. Bir kıyafet, bir saç değişimi Melek’i oldukça değiştirmişti. Kendince şöyle dedi: “Ferruh’u 1 aydan fazla süredir tanıyorum, ilk kez eve misafir geleceğini söyledi. Bir de Ferruh’u gelen misafirden dinlemek istiyorum.”

Kirli Melek

Kirli Melek

Melek, Ferruh’un evinde bir aydan fazla bir süredir kalmaktaydı. Bu süreçte Melek, Ferruh’un çevresi hakkında bir bilgi sahibi değildi. Bu akşam, Melek ilk kez Ferruh’u tanıyan biriyle tanışacaktı. Çok mutluydu. Akşam oldu. Kapı açıldı. Önde Ferruh, arkasında ise misafiri vardı. İçeri girdiler. Salona geçip oturdular. Melek ise mutfağa tabakları almaya gitmişti. Ferruh ve misafirinin geldiğini duyunca hemen tabakları alıp salona gitmek istedi.

9. bölüm

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Zihnimden sesleniyorum: üşüyorum

Alice Kitaplarında Darwinci Hiciv – 4. Bölüm

Türkiye inşaat sektörü konusunda neden ısrarlı?

Sevgi kursaklarda saklı

Osmanlı Devleti

Benim Hikayem Biterken Başladı – 1

Lewis Carroll yaşamı ve eserleri üzerindeki etkisi

Kurtuluş

Tek parti döneminde süreklilik

Hiç bilmediğim yerlerden geçiyorum