Kirli Melek – 5

Cem İraz’ın kaleme aldığı Kirli Melek öykü dizisinin ilerleyişini anlayabilmek adına ilk 4 bölümünü okuyunuz. Herkes Dergisi’nde yayınlanan Cem İraz öykülerini takip edebilirsiniz.

1. bölüm

2. bölüm

3. bölüm

4. bölüm

Kirli Melek

Zor günler geçiren Melek, bir sabah vakti kaldırım taşında kendisini uyandıran bir adamın sarsmasıyla uyandı. Apar topar olduğu yerden kalkan Melek aceleyle bulunduğu yerden gitmek istedi. Kendisini uyandıran adam ise Melek’in kolundan tutmuş bilincinin yerinde olup olmadığını kontrol etmekteydi.

Melek kolundan tutan adamın görünce korkunun da verdiği etkiyle titremeye başlar. “Bayan, iyi misiniz? Bir şeye ihtiyacınız var mı? Ben doktorum. Bakın iyi görünmüyorsunuz size yardım edebilirim. Oturun şu kaldırıma sakinleşin.” Bu sözleri söyleyen kendini doktor diye tanıtan Ferruh Bey’dir. Ferruh, Melek’i bir kaldırım taşında kendinden geçmiş bir şekilde yatarken görünce alelacele yanına gelmiştir. Melek erkeklere karşı o korkulu bakışlarını Doktor Ferruh’a da yansıtmıştı. Ferruh bu durumu ilk başlarda anlamamıştı.

Melek’in sert bakışları

Melek’in neden böyle baktığını, neden bu kadar sert bakışlar savurduğuna anlam veremiyordu. Melek bu esnada oturduğu kaldırım taşından kalktı. Ayağındaki topuklu ayakkabıyı çıkardı. Yalın ayak taşların üzerinde yürümeye başladı. Başı döndüğü için bedeni bir sağa bir sola gidiyordu. Etrafındaki şeylere tutunarak üç beş metre ilerledi sonra tekrar yere düştü. Bu durumu gören Ferruh koşar adım Melek’in yanına gitti ve onu ayıltmaya çalıştı.

Melek’in nabzını yoklamak için kollarını açan Ferruh o korkutucu görüntüyle karşılaştı. Kullandığı uyuşturucu maddeleri damar yoluyla alan Melek’in kollarındaki morluklar gözle görülür derece fazlaydı. Ferruh bu durumu görünce bir iki dakika kendisine gelemedi. Kısa bir süre sonra kendini toparlayan Ferruh, Melek’i kucağına alarak evine götürdü.

Melek’i bembeyaz yatağın içine yatırdı. Evine aldığı bu kadının kimin nesi olduğunu sorgulamaya başladı. Bir insanın dışarıda gördüğü ve hiç tanımadığı kendinden geçmiş bir insanı neden evine aldığını sorgulamaya başladı. Hatta bu durumu bayağı ciddiye aldı. Kendisine kızmaya başladı. Bir yandan da gözü Melek’in üzerindeydi. Kollarına baktıkça o morlukları gördükçe üzülüyordu. Melek’in bir madde bağımlısı olduğunu anlamıştı. Kol bölgelerindeki dövmeye benzeyen mor ve siyah iğne yerleri, gözlerinin altındaki aşırı morlukları, vücudundaki kasılmaları ve titremeleri görmüştü. Bir an onu bu bataklıktan kurtarmak istedi. Gözlerini bir an olsun ondan ayırmıyor, dikkatle onu izliyordu…

6. bölüm

Görsel: http://www.bughouse.com/

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Zamana yolculuk 3. bölüm

Kurtuluş 7. bölüm

Alice Kitaplarında Darwinci Hiciv – 2. Bölüm

Yi Ha! Bir Anadolu göbeği hikayesi! 4. bölüm

Recep ile Nadan – 15 Temmuz Özel

Hey taksi 7. bölüm