Kadınlar… yeter ki anlayın onları be kardeşim…

Kadınlar… Yeter ki anlayın onları be kardeşim…

Anlamak için kendinizi biraz zorlasanız nasıl olur? Her şeyi biz erkekler mi çok biliyoruz? Kadınlar çok konuşur, çünkü anlaşılmak isterler. Anlaşılmadıkları zaman çok konuşurlar. Uzatırlar, çünkü konunu halledilmediğini düşünürler. Erkekler ise boğulur, daralır, konunun kapatılmasını isterler. Al karşına dinle kadını, bakalım uzatacak mı o kadar? Alsa karşısına konuşsa belki de kadın saatlerce uzatmayacak.

İnsan için kısa yazılar

Kadın durması gerektiği yeri bilir

Erkekler söz dinletmenin peşindelerdir. Toplumsal sorunlarımızdan birisi de erkeklerin kadınlardan hep bir adım önde durmaları olmuştur. Bu durum kadınların hep geri planda kalmasını sağlamıştır. Kadın çalışma hayatına girdikten sonra artık ayaklarının üstünde durmayı başarmış ve erkeğe ihtiyacı kalmamıştır. Bu sorun günümüzde devam ediyor ama eskisi kadar değildir. Kadın durması gerektiği yeri zaten bilir, onun aklı yok mu? Neyin hükmünü vererek ona dediklerini yaptırma peşindesin güzel kardeşim. Kadın zaten sana değer veriyorsa, seni seviyorsa, senin dediklerini de göz ardı etmez. Bir şekilde orta yolu bulmaya çalışır…

Öykü Dizileri

Kadın ne ister

Kadınlar güven ister, güven. Güven olmadan kendini anlatmaz.

Kadınlar ilgi ister, ilgi. İlgi olmadan kendini sana sevdirmez.

Kadınlar mutluluk isterler, mutluluk. Mutluluk yoksa anlaşamazsınız.

Minnoş güçlüler

Kafasında bitirmiş

Susan kadınlardan korkun! Çünkü susan kadın, her şeyi bırakmış bir kadındır. Senin ne yaptığın, nerede olduğun, ilgin, güvenin onun umurunda değildir. O artık kafasında bitirmiştir bazı şeyleri. Kendi kendini dinliyordur artık. Erkekler durumdan rahatsız olmazlar çünkü onları rahatsız eden, peşinden koşan birisi yoktur. Aradan zaman geçer, erkekler durumun farkına varır ama iş işten geçer. Kadın o gemiyi çoktan yakmıştır. Alev alan bir gemiyi söndürüp, onu onarsan bile eskisi gibi olur mu?

Kadınlar

Kadınlar

Kadınlar sevgiye, sevilmeye muhtaçtır. Onlara ne kadar ilgi gösterirsen, sen de o kadar sevilirsin. Kadınlar, çiçek gibidir. Suladıkça yeşerir ve büyürler. Kadınların, hem güneşi hem suyu olun. Onlara güven verin, değer verin… Sen ne kadar bunları yaparsan, kadın sana o kadar bağlanır. Seni el üstünde tutar, seni her zaman önemser.

Kadınlar… Yeter ki anlayın onları be kardeşim…

Facebook sayfamızı takip ediniz.

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çekebilecek kısa yazılar:

Pablo Escobar ve Kolombiya

Bu şehir beni fırlatırken içim sendeliyor

Türk Edebiyatı için hangi romanlar okunmalıdır?