Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – 5

Canan…

Kahraman bakış açısıyla yazılan  bu öykü dizisini ilk defa okuyorsanız, daha iyi anlamanız açısından, ilk dört bölümünü okumanızı tavsiye ederiz.

Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – 1

Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – 2

Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – 3

Anlatılmaz yaşanır yıllar geçse bile – 4

Akşam saatlerinde yaşadığım olay aklıma geldikçe yüzümdeki tebessüm giderek artıyordu.

Neredeyse, mutluluktan ölecektim. Onun yumuşak elleri öylesine güzel öylesine tatlıydı ki utanmasam, çekinmesem öpecektim. Bana yalvarması, bana seslenişi, gitmemi engellemesi öylesine hoşuma gitti ki anlatamam. İlk kez gözlerine bu kadar yakından bakabildim ama yine de tam olarak göremedim. Olsun ona bu kadar yaklaşmak bana mutluluk vermişti. Sabahın ilk ışıklarıyla yataktan fırladım, hemen hazırlanmıştım. Belki giderden belki de okulda karşılaşır sohbet edebilirdik. O kısacık bir an bile bana bu kadar mutluluk, huzur veriyorsa kim bilir uzun sohbetler ne kadar mutluluk verirdi. Evden  çıktıktan sonra biraz dışarıda bekledim baktım Canan yok, okul yoluna doğru yürümeye başladım.

Benim Öyküm – 2. Bölüm

Okul yolunda Canan’ı birisiyle konuşurken gördüm.

Oldukça samimi görünüyorlardı. El ele kol kola, oturmuşlar bir bankta sohbet ediyorlardı. Bu çocukta kimin nesiydi, yoksa düşündüğüm şey mi diye beklemeye koyulmuştum. Uzun bir süre olduğum yerde onları gözlemlemiştim. Bu gördüklerim beni içten içe kemiriyordu. Moralim çok bozulmuştu. Bizden dört, beş yaş büyük bir tipi vardı, oldukça da iri yarı birisiydi. Ben her şeye rağmen bir anlık hırs ile yanlarına gittim. Canan’a bunun kim olduğunu, nereden tanıştığını sorduğum an her şeyin bittiği andı diyebilirim. Keşke demez olaydım, kıskançlık meğer insana her şeyi yaptırıyormuş . İnsan sevince gözü olanlara katlanmıyor, olur olmadık laflar ediyor.

Kalp Atışının Ucundaki Hayat

Benim sevgilisi sandığım kişi meğer Canan’ın halasının oğluymuş.

Utancımdan yerin dibine girmiştim. Nasıl oluyor da böyle şeyler düşünebilmişim anlam veremiyorum. Olan bana olmuştu. Canan’ı ne ile suçlamıştım, böylesi şeyler aklıma bile gelmezdi aslında… Hani demiştim ya yumuşacık elleri var diye. Aslında yumuşak ellerinin altında yatan sert bir kütükte varmış, suratıma attığı tokatın hem izi , hem sesi ayrı ayrı aklımda günlerce yer etmişti. Öyle ulu orta yerde beni rezil etmişti ki, bütün arkadaşlarım beni görmüştü, onlara karşı rezil olduğuna mı yanarsın, Canan’a karşı yaptığın rezilliğe mi yanarsın, yoksa içinde bulunduğum duruma mı yanarım bilemedim…

Öykü dizisinin yeni bölümü yayınlandı.

6. bölüm

Facebook sayfamızı takip ediniz:

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Yalnızlığınızı Satacak, Sevgili Satın Alacaksınız!

Recep ile Nadan – Bölüm 6 / Kumarhane