beklemek

Beklemek

Beklemek gideni, gelmeyeni, belki de hiç gitmeyeni. Beklemek, kanatır mazide ki yaraları. Gece olunca beliriyor sanki acılar. Yıldızlar ne kadarsa belki o kadardır yüreğimizde açılan yaralar. Ay gibi kocamandır belki de. Ben büyük acılarımı aya benzetiyorum, belki yıldızları önemsemiyorum küçüktür diyorum ama bilmiyorum ki yıldızlar gerçekte daha büyüktür sadece yaklaşamıyorum ben onlara en yakınımdakini en büyüğü zannediyorum.

Belki de korkuyorum yüzleşmekten. Onca yara varken sadece birine odaklanıyorum ve arkasında kalan yıldızları unutuyorum. Ne zaman bırakırım bana yakını da, arkasında kalan yıldızlara korkusuzca ulaşabileceğim. Ben bende değilim ki kendimi değiştirebileyim. Yine yaptım aynısını tek bir sorun ile tüm yıldızları kapattım arkasına aldım onları. Hayır asıl bu ben değilim.

Kirli Melek

Beklemek

Ben zora imkansızlığa aşığım. Ben ayın ihtişamından sönen yıldızlardan değilim. Bak işte bir yıldız kaydı. Evet bu benim ilk kayan yıldızım. Başlıyorum tekrar alıyorum elime kalemimi. Bak bir yıldız daha kaydı. İşte bu benim. Aslında bu biziz. Tek sorun bu ve bugün yeni ay yani kapatamıyor ay, yıldızları ve ay doğmayacak bizim yüreğimizde bir daha. Evet evet, bir yıldız daha kaydı.

beklemek

beklemek

Yenilgiyi sildik hayatımızdan. Ne ister insan bu dünya da ben aşk isterim mesela biri çıkıp para isterim der. Diğeri gelir ben şan şöhret isterim der ve bu şekilde devam eder. Yapılır bunlar a dostlar. İnsan aşık da olur zengin de olur şan şöhret de yapar. İlk mesele bizim aya bakmakla değil de gökyüzünün tamamına odaklanmamızla alâkalı. Biz ayın kapattığı gökyüzüne değil de gökyüzünde ki tüm güzelliklere bakmamız kucak açmamız gerek…

Facebook sayfamızı takip ediniz

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

İlgi çeken kısa yazılar:

Descartes’in yöntem üzerine konuşmalar eseri ve tarih uyarlaması

Alice kitaplarında Darwinci hiciv 5. Bölüm

Zihnimden sesleniyorum: üşüyorum

21. Yüzyıl’da aşkın hebası

Himaye-i Etfal Cemiyeti’nden günümüze devlet korumasında çocuk

İlber Ortaylı kitapları ve İlber Ortaylı caps akımı

Cezayir bağımsızlık savaşı ve Cezayir’de Fransa zulmü

Recep ile Nadan – Bölüm 6 / Kumarhane

Yalnızlık yazıları