Google play neden çalışmıyor

Google play neden çalışmıyor?

Google play Türkiye neden çalışmıyor?

Android kullanan kişiler büyük sıkıntılar yaşadı. Google’ın Android yazılımının kullanıcıları zor durumda kaldı. Google play neden çalışmıyor? Türkiye’de Android işletim sistemli telefon ve tablet kullananlar çok zor bir gün yaşıyor. Türkiye’de saatlerdir ne yazıkki Google play store‘dan hizmet alamıyor olmaları. Kullanıcılar gün içerisinde Google play store‘dan uygulama yükleyemediler. Bunun dışında, cihazda yüklü yani var olan uygulamaların da güncellemeleri gerçekleşmedi. Sorunun kaynağı henüz belli olmamakla beraber, sosyal medyada vpn kullanımıyla çözüme ulaşılabileceği paylaşılıyor.

Google play çalışmıyor

Birçok Android kullanıcısı, VPN ile çalıştığını belirtiliyor. Bu neden ile, sorunun Türkiye ile ilgili bir sıkıntı olduğu düşünülüyor. Google ile Türkiye arasında yeni bir kriz olmasından korkuluyor. Ancak böyle bir sorun yerine Türkiye ile sistemsel bir sıkıntı olduğu tahmin ediliyor.

Android yazılımın yüklü olduğu cihazlarda saat dilimini +4’e getirerek sorun çözülebiliyor. Peki Google play neden çalışmıyor?

Google play neden çalışmıyor

Google play neden çalışmıyor

Mobil ağ üzerinden indirme yapılamaması ve VPN değiştirmenin gerekmesi, Google müşterilerine büyük korku yaşatıyor.

19 Haziran 2017 Youtube’a erişimin engellenmesi

Iphone 7 turkcell hat ile şebeke sorun devam ediyor. vpn ile akıyor videolar. vpn kapatınca video oynatılamıyor. 19 Haziran 2017 Youtube’a erişimin engellenmesi, bölgesel bir altyapı sorunundan kaynaklanıyor. Türkiye’de Youtube’un engellenmesi yönünde hiçbir yargı kararı bulunmamaktadır.

Youtube sorunu hakkında yorumlar

Bir Ekşi Sözlük kullanıcısı, Youtube’a erişim hakkında “evde turkcell superonline fiber cepte de turkcell kullanıyorum. ikisinde de vpn olmadan açılmıyor videolar. ama bilgisayarda sorunsuz oynatıyor.” açıklamasını yaptı.

Problem ile alakalı bir başka Ekşi Sözlük kullanıcısı ise “36 saattir superonline ile yaşanan fantastik problem. Youtube ve Google play problemli, sorunun farkındalar ama çözüm yok. Ne gibi cinlikler hesaplarken bir şeyleri kırdılar acaba.” yorumunu yaptı.

Türkiye’de son zamanlarda internette erişimin engellenmesi kararının yaygınlaşması, kullanıcılarda yasal bir sorun algısı yarattı.

Booking.com’un erişime engellenmesi

Booking.com’un erişime engellenmesi, Türkiye’de internet kullanıcılarının reflekslerini olumsuz yönde etkiledi. Birçok web sitesinin erişiminde bir yavaşlık yaşanması durumunda kullanıcılar erişime engelleme kararı olduğu düşüncesine kapılıyor.

Google Play ve Youtube‘a erişim konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Ancak her ikisi için de herhangi bir mahkeme kararı bulunmuyor. Bu nedenle erişimin yasaklanması gibi bir durum söz konusu değil. En azından şuan için söz konusu değil.

Herkes Dergisi Resmi Facebook Sayfası

Cezayir bağımsızlık savaşı ve Cezayir’de Fransa zulmü